Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

227
Paylaş

Ons altın haftanın son işlem gününde 1308$ – 1315$ aralığında bir fiyat hareketi izliyor. Dolar küresel piyasalarda güçlü bir görünüm izlemesine karşın, bu durum ons altında aşağı yönlü hareketinin önemli destek seviyeleri altındaki seyrinde etkili olabilmiş değil. Dolar, risklerin azalması ile kayıplarını toparlarken, kazançlarını daha da çok artırması adına yeni nedenlere ihtiyaç olduğunu belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra dün ABD’den bir kısım heyetin Çin’e yapılan ziyaretini piyasalar tedirginlikle karşılamış görünüyor. Ticari ilişkilerin yanı sıra gümrük vergisi tarifesine kadar görüşülecek olan bu iki günlük ziyarette olası gelişmeler piyasaların takibinde olacak. Henüz endişe yaratan bir durum sayılmamakla birlikte, risk algısını yaratacak yeni bir gündem ons altındaki kayıpların toparlanmasını sağlayabilir. Bugün ise veri takviminde ABD cephesinde nisan ayına ait tarım dışı istihdam verisi ön planda oldu. Verinin işsizlik kanadındaki düşüşü iyimser bir görünüm çizse de hem istihdam tarafındaki artış hem de kazançlardaki görünüm veriyi olumlu kılmadı. Bu nedenle veri sonrasında dolar üzerindeki hareket sınırlı kaldı. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almamakla birlikte olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta kısa vadeli yatay trendin alt bandı olan 1307$ seviyesinin üzerinde şekilleniyor. Bu seviyenin üzerinde kalması kıymetli metalin kısa vadede 1312$ direncine doğru hamle yapmasını sağlasa da bu tepkilerin güçlü bir şekilde oluştuğunu söylemek zor. Bunun yanı sıra ons altın için 1307$ desteğinin kırılması satışların hız kazanmasına neden olabilir. Bunun için bu destek seviyesi altındaki seyirlerin kalıcılığı önem arz ediyor.
Altın
Dirençler: 1312 / 1321 / 1327
Destekler: 1307 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.