Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

183
Paylaş

Haftanın ilk işlem gününde izlediğimiz sakin veri takvimi, ons altında zayıf seyirlerin oluşmasını sağlıyor. Ayrıca kıymetli metalin, günü 1310$ – 1319$ aralığında geçirdiği gözleniyor. Dolar, küresel piyasalarda güçlenme isteğini korumasına karşın bunun ons altın üzerinde baskılayıcı olduğunu şimdilik söylemek zor. Bu nedenle ABD piyasaları açılışı sonrasındaki olası sert hareketlere karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın, haftalık periyotta izlediği kısa vadeli yatay bandında 1307$ desteğine oldukça yakın bir noktada işlem görüyor. Bu seviyenin kırılması aşağı yönlü satış baskısının hız kazanmasına neden olabilir. Teknik göstergeler fiyatta yaşanan düşüş eğilimini onaylasa da altında satış yönlü hareketin bir trend haline gelmesi için daha güçlü argümanları konuşmaya ihtiyaç olabilir. Yukarıda ise 1312$ direnci en yakın nokta izlenirken, 1321$ seviyesi kısa vadeli bir sonraki direnç noktası olarak hedeflenebilir. Fakat direnç seviyelerinde yaşanacak olası geri dönüşlere karşı dikkatli olmakta fayda var.

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.