Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

210
Paylaş

ABD Başkanı D. Trump’ın, Çin Devlet Başkanı Şi ile ticaret konusunda yapacağı görüşme öncesi piyasalarda temkinli seyirler izleniyor. Trump’ın, Şi ile yapacağı görüşmeyi bugünde net bir dille ifade etmesi, ons altının da geri çekilmesini sınırlı bırakıyor. Aynı zamanda, altının talep tarafının da zayıf olması, ons altının yükselmesini zorlaştırıyor. Ons altını baskılayan bir diğer etken ise küresel piyasalarda güçlenmek isteyen bir ABD Dolarının olması olarak yorumlanabilir. Dolar endeksinin, 93 puan üzerine yükselmesi, ons altının 1310$ üzerinde çok güçlü bir tablo oluşturmasını zorlaştırıyor. Veri takvimi açısından sakin bir gün ancak Dolar güçlenme eğilimini korumaya devam ettiği müddetçe ons altında da aşağı yönde tepkiler bekleyebiliriz.
Teknik Analiz: Günlük periyotta, ons altın yükselen kanal içerisindeki seyrini korumaya devam ediyor. Kıymetli metal, 200 günlük HO denk gelen 1307$ seviyesinin üzerinde ancak bu destek noktasının altına doğru tepkisinde de zayıf kaldığı dikkat çekiyor. Dolayısıyla, bugünü 1308-1317$ aralığına sıkıştırmış durumda. Ons altın, 1307$ destek noktasının altındaki kapanışlarda zorlandığı müddetçe yukarı yönde tepkisini sürdürmek isteyebilir. Ancak, yükselişinde de çok güçlü tepkiler beklemek için erken olabilir. Özellikle, 50 günlük HO denk gelen 1327$ üzerinde çok güçlü kapanışlar görmediğimiz müddetçe ons altında belli direnç noktalarından dönüşler alabileceğimizi de unutmamakta fayda var.
Altın
Dirençler: 1318 / 1321 / 1327
Destekler: 1307 / 1300 / 1295
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacakk yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.