Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

193
Paylaş

Ons altın 1307$ – 1321$ aralığındaki seyrine devam ediyor. Gün içerisinde ara ara 1307$ desteğini aşağı yönde ihlal etse de düşüş eğilimini çok fazla sürdürmeyerek bulunduğu noktalardan tepki aldı. Haftanın ilk üç işlem gününde veri takviminin sakin kalması ons altındaki bu seyri destekledi. ABD’nin İran ile aralarında olan nükleer anlaşmadan geri çekildiğine dair kararı piyasalarda sert fiyatlanmazken, bu durumun sınırlı da olsa kıymetli metalde temkinli bir seyir oluşturduğunu söyleyebiliriz. Gelecek günlerde, bu konuya dair özellikle de yaptırımlar konusundaki gelişmeler piyasaların gündeminde olacak. Bugünkü veri takviminde ABD’de nisan ayını yansıtan ÜFE rakamları ön plandaydı. İkincil düzey bu veriler önemli bir etkiye neden olmadı. Yarın ise TSİ ile 15:30’da ABD’den açıklanacak olan yine aynı dönemi yansıtan TÜFE rakamlarını doların seyri açısından izlemekte fayda var. Bugüne bakıldığında ise günün geri kalanında toptan satış stokları ve TSİ ile 20:15’te oy hakkı olan Fed üyelerinden Bostic’in konuşması izlenebilir.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendini korumanın yanında kısa vadeli izlediğimiz yatay bandında 1307$ desteğini iyi bir şekilde çalıştırdığını söyleyebiliriz. Kıymetli metal bu seviyenin altına geçmediği müddetçe bir süre daha 1307$ – 1321$ aralığında bir bant hareketi izleyebiliriz. 1321$ direnci üzerindeki seyirler içinse ortamın henüz altın lehine olmadığını belirtmekte fayda var.
Altın
Dirençler: 1321 / 1327 / 1334
Destekler: 1312 / 1307 / 1300
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözlleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.