Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

228
Paylaş

Ons altın, haftanın son işlem gününde 1318$ – 1326$ aralığında bir fiyat hareketi izliyor. Dolar, küresel piyasalarda zayıf bir görünüm izlemesinin yanı sıra jeopolitik risklerin yeniden gündeme geliyor olması az da olsa tansiyonu artırmış görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin İran ile aralarında olan nükleer anlaşmadan çekildiğini duyurması tedirginlik yaratırken, İran ve İsrail arasında roket atışlarının gerçekleşmesi ve Suriye & ABD krizinde çok şiddetli olmasa da halen daha olumsuz diyalogların devam ettiğini görüyoruz. Bu nedenle ons altındaki hareketin şu günlerde dolar zayıflığından ziyade jeopolitik risklere ve Ortadoğu kesiminde yaşananlara bağlamak daha uygun bir yorum olabilir. Bugünkü veri takvimi oldukça sakin olacak. Olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.
Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta kısa vadeli yatay bandının alt noktası olan 1307$ desteğinden kuvvet alarak yukarı yönlü seyrini koruyor. Kıymetli metalin ilk direnci 1327$ olurken, bu seviyenin üzerinde yerleşik seyirlerin oluşması yukarı yönlü hareketin devam etmesi adına önem arz ediyor. Geri çekilmelerde şimdilik düşüşler 1321$ destek alanı ile sınırlı kalırken bu seviyenin altına uzamalarda ons altının 1312$ desteğinin test etmesi de muhtemel olabilir.
Altın
Dirençler: 1327 / 1334 / 1342
Destekler: 1321 / 1312 / 1307
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.