Ana Sayfa PİYASALAR Dax CFD Analizi

Dax CFD Analizi

188
Paylaş

Küresel piyasalarda risk algısında yaşanan düşüş sınırlı da olsa endeks cephesini iyimser bir şekilde destekliyor. Bugün Asya endeksleri günü artıda kapattı. Avrupa endekslerinde anlık olarak yatay satıcılı bir görünüm izlenirken, ABD vadelilerinde ise primli seyirler gözleniyor. Almanya DAX endeksinde ise %0.32 kayıpların oluştuğu görülmekte. Endeks içerisine baktığımızda ise kamu hizmetlerinde yer alan enerji şirketlerinin %0.89, Bilgi teknolojilerinin ise %0.61 ile en çok negatifte yer alan sektörler olurken, endeks içerisinde yer alan diğer sektörlerde tüketici ürünleri ve sağlık sektörünün yalnızca artıda fiyatlandığı görülüyor. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. ABD piyasaları açılışı sonrasındaki fiyatlama global endekslerin görünüm açısından önemli olabilir.
Teknik Analiz: DAX CFD kontratı yükselen kanalın altında fiyatlanıyor. CFD’nin yükselen kanalına doğru başlattığı fiyat yolculuğunda 13316 seviyesi ilk direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. Teknik göstergeler zayıflama ibareleri göstermesine karşın, bu dirence doğru hamlelerin zayıf tepkiler ile devam etmesi beklenebilir. Aşağıda ise 12900 en yakın destek konumunda. Bu seviyenin altına uzamalar kontratın satışlarını 12674 desteğine kadar sürdürmesi beklenebilir.
Direnç: 13316 / 13480 / 14200
Destek: 12900 / 12674 / 12375

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bbilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.