Ana Sayfa PETROL Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

157
Paylaş

Petrol fiyatları her ne kadar en son 2014 yılında gördüğü seviyelerde kalmasına karşın yukarı yönlü tempoda yavaşlama var. Şimdilik teknik göstergeler yönün yukarıda olduğunu destekler nitelikte. Bununla birlikte petrol piyasasını etkileyebilecek haber akışlarını ya da gelişmeler bu seyirde etkili olmaya devam edecektir. Bugün Amerikan Petrol Enstitüsünden açıklanacak özel petrol stokları takip edilecek. Buna karşın yarın haftalık resmi ham petrol stoklarının açıklanması bekleniyor. Piyasa beklentisi stokların azalma yönünde gelmeye devam edeceğine yoğunlaşmış durumda. Petrol stokları ile eş zamanda açıklanacak ABD petrol üretim rakamları ise toplam olarak 10 milyon 700 bin varile işaret ediyor. Bu rakam oldukça yüksek ve haftalık olarak yükselmeye devam ediyor. Son haftalarda ham petrol stok ile ABD petrol üretim rakamları petrol fiyatlarına sınırlı etki etmekte. Buna karşın petrol piyasasının arz yönlü tavrı açısından yarın açıklanacak haftalık rakamlar günlük fiyat oynamaları açısından değişim yaratabilir.
Teknik Analiz: Kısa vadede 71.80$ direnç alanında yavaşlama var. Genel eğilim yukarı yönde olmaya devam ediyor ancak yükseliş temposu yavaş. Bu nedenle direnç alanlarına doğru yükselişlere karşı dikkatli olunmasında fayda olabilir. Gevşeme eğiliminde 70$ seviyesi üzerinde kalması yukarı yönlü seyrin devam etmesini destekleyecektir.
WTI
Dirençler: 71.80 / 73.90 / 75.50
Destekler: 70.00 / 69.50 / 66.60

Brent
Dirençler: 77.40 / 78.80
Destekler: 73.00 / 71.20 / 68.20

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alann yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.