Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

255
Paylaş

TL varlıklarda yeni bir hikaye bulunmuyor dolayısıyla TL’deki kırılgan yapının sürdüğünü gözlemliyoruz. Türkiye’ye yönelik risk algısı artıyor. Türkiye’nin 5 yıllık CDS rakamı 260 puanın üzerinde ve geçtiğimiz haftadan bu yana agresif bir şekilde yükseliyor. Bu durumda, TL üzerinde baskı kuruyor. Dış piyasada, Dolar endeksi 93.50 seviyesinin üzerine doğru ataklarında şimdilik zayıf kalıyor ancak hala 93 puanın üzerinde olması, gelişmekte olan ülke piyasalarını baskılıyor ve onları huzursuz ediyor. Buradan da, TL’nin negatif nemalandığını söyleyebiliriz. Veri takvimi açısından sakin bir gün olduğu için olası haber akışlarına karşı temkinli olunmasında fayda var.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru için 4.4480 seviyesini en yakın direnç noktası olarak izliyoruz. Kur, bu direnç noktasının üzerine yerleşmekte zorlandığı müddetçe yukarı yönde ataklarında zayıf kalabilir. Ancak, ana resimde hala yukarı yönlü eğilimini de koruduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda ise 4.40 bölgesi destek konumundadır. Bu destek noktasının altındaki kapanışlar kurun geri çekilmesinde hız kazanması açısından önemli olabilir.
Destekler: 4.40 / 4.3745 / 4.3455
Dirençler: 4.4480 / 4.4630 / 4.5050
EUR/TRY
Teknik Analiz: EURTRY kuru, yükselen kanal içerisinde seyrini koruyor. Kur için 5.2455 en yakın destek konumunda olurken, 5.3023 seviyesi direnç noktası olarak izleniyor.
Destekler: 5.2455 / 5.23 / 5.20
Dirençler: 5.3023 / 5.3245

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.