Ana Sayfa GÜNÜN STRATEJİSİ BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

146
Paylaş

Dün günü Bist100 endeksi % 1,05 düşüşle 103,327 puandan kapanış yaptı. Bist100 endeksi taban arayışı içinde olumlu sinyaller vermeye başladı. Her ne kadar son bir haftada günlük işlemlerde endeks yatay hareket ediyor olsa bile indikatörler dönüş yönünde işaretler vermek üzereler. Belli başlı endeks hisselerinin saatlik grafiklerinde ters omuz baş omuz görüntüleri oluşturmaya başlıyor. TL’deki değer kaybının sürüyor olmasının Bist’e olumsuz yansıması tepki alımlarını zorlaştırabilir. Tepki yükselişinde karşılaşılacak direnç seviyeleri 103,500 ve 106,300 puanlar olarak sayılabilir. Ters obo formasyonunun bozulmaması için 101,500 puanın aşağı kırılmaması gerekiyor. Günlük grafiklerde hala dip arayışının devam ettiğini kararsız işlemlerle bir süre daha git gellerle süre geçireceğimizi düşünüyoruz. Piyasaların Türk lirası ve faizlerdeki sakinleşmeyi beklediklerini söyleyebiliriz.

VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 1,05 lük yükselişle 127,800 puandan kapanış yaptı. Son yorumumuzdan bu yana endeks kontratında yatay sıkışık bandın bozulmadığını ve bir yöne trend oluşumunun henüz gerçekleşmediğini görüyoruz. Geçen sürede kontrat en düşük 125,425 puanı görerek alt bandını test etti ancak o seviye kırılmadı ve alıcılar aktive oldular. Sıkışma bandının yükselen üçgen görünümlü olması yukarı kırılması ihtimalinin daha olası olduğunu düşündürüyor. Üst bandın 127,900 ve alt bandın 125,800 puanda bulunduğu kanalın hangi yöne kırılacağını takip etmeye devam ediyoruz.

VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 1,49 yükselişle 4,6688 TL’den kapattı. Yükselişin devam ettiği gerilemelerin alım fırsatı olarak görüldüğünü söyleyebiliriz. Kontratın 4,40 TL üzerinde kaldıkça Merkezin faiz artışıyla müdahalesine kadar 4,60 TL üzerinde yeni yüksekler yapması beklenebilir. Teknik göstergeler olumlu yönde devam ediyorlar.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.