Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

242
Paylaş

Ons altın bugünü 1295$ – 1301$ aralığında geçiriyor. Hafta sonu ABD başkanı D.Trump, ABD’den bir kesim heyetin Kuzey Kore’ye muhtemel bir zirve için görüşme yapmaya gittiği bilgisini paylaştı. Bu görüşme için daha önceden planlanan ve iptal olan 12 Haziran gününün bile olması ihtimaller içerisinde olduğuna Trump açıklamalarında yer verdi. Gelen bu açıklamaların etkisi ile ons altın geçtiğimiz haftanın sonlarına doğru gördüğü güvenli liman talebinde bir azalma yaşamış görünüyor. Bugün ABD piyasaları resmi tatil nedeniyle kapalı olacak. Bu nedenle olası bir haber akışı yer almadıkça ons altın zayıf seyrini bugün korumak isteyebilir.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trendini destek alanı olarak çalıştırmaya devam ediyor. Bu trendin aşağı yönde ihlal etme noktası 1291$ seviyesine karşılık gelmekte. Anlık olarak 1296$ ara desteğinin üzerinde seyreden sarı metalin aşağı yönlü fiyat hareketinde 1291$ desteğine karşı dikkat etmek gerek. Buna karşın, yukarıda 1300$ direnci üzerindeki seyrinde güçlü olamayan ons altın 1307$ üzerinde kalıcı bir görünüm izlemedikçe yukarı yönlü hamlelerin dirençlerden geri dönüşlerde karşımıza çıkabileceğini unutmamak gerek.

Altın

Dirençler: 1300 / 1307 / 1312
Destekler: 1296 / 1291 / 1286

Gümüş

Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilerre dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.