Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

208
Paylaş

Ons altın, bugün ABD başkanı D.Trump’ın, Japonya Başbakanı S.Abe ile görüşeceğine dair gelen haber ile yukarı yönde tepki verdi. Gün içerisinde 1306.5$ seviyesine kadar tepki yapan ons altın bu noktalardan gelen satış baskısı ile yeniden 1300$ altına uzadı. Yukarı yönlü hareketin ardından yaşadığı geri çekilmede ise ABD Başkanı D.Trump’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama var. Başkan, ABD ve Kuzey Kore zirvesi kapsamında görüşmeler için harika bir takımın oluştuğuna değindi. Gelen bu açıklama sonrasında altındaki satış baskısı bir miktar daha artarken, 1293$ noktasına doğru gevşemeler izlendi. Görüşmenin daha önce planlandığı gibi 12 Haziran gününde muhtemel olduğu kaynaklar arasında yer alırken, bu gelişmelerin güvenli liman enstrümanlarına olan ilgiyi azalttığını söyleyebiliriz. Günün geri kalanında önemli bir veri akışı yer almıyor. İkincil düzey ABD verilerinin öne çıktığı bugün için olası haber akışlarına karşı dikkatli olmakta fayda var.

Teknik Analiz: Ons altın haftalık periyotta yükselen trend üzerindeki seyrine devam ediyor. Yükselen trendinden tepki alımları ile karşılaşan ons altın 1300$ üzerinde yerleşik seyirler gösteremiyor. Bugün içerisinde 1307$ kritik direncine doğru hamle yapmasına karşın bu noktanın üzerine hareketi başarısız kaldı. Anlık olarak 1300$ altında işlem gören kıymetli metalin düşüşünü koruması halinde 1291$ desteğine dikkat etmek gerekecek. Buna karşın kısa vadeli direnç noktaları olarak 1300$ seviyesi izlenebilir. Önemli bir haber akışı yer almadıkça ve ons altında sert hareket yaratabilecek bir gelişme takip edilmedikçe ons altının günü 1291$ – 1307$ aralığında geçirmesi beklenebilir.

Altın
Dirençler: 1300 / 1307 / 1312
Destekler: 1291 / 1286 / 1280
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavssiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.