Ana Sayfa BORSA BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

149
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün günü Bist100 endeksi % 1,18 düşüşle 103,869 puandan kapanış yaptı. Türk Lirasındaki değerlenme ve sadeleştirme adımlarının atılmış olması endekste de yatay banttan çıkılıp sert bir yükseliş yaşamamıza neden oldu. Bist100 endeksi kısa vadeli tepki yükselişinde hemen ilk direnç seviyesine kadar yükseliş potansiyelini değerlendirmeyi başardı. Ancak İtalya’da başlayan siyasi kriz nedeniyle yükseliş momentum kazanamadı. Yükselişin toplu olarak değil ama hisse bazında seçici olarak devam etmesi daha olasılık dahilinde bulunuyor. Endeks 103,500 puanın üzerinde kalıcı olabilirse yeniden 106,500 ve 107,350 puana kadar yükselişe geçmek için güçleneceğini düşünebiliriz. 103,500 puanın altındaki hareketlerde ise zayıflık sürebilir.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 1,28 lık düşüşle 129,075 puandan kapanış yaptı. Yatay banttan yukarı yönlü kırılım olduğunu gördük. Bist30 endeks kontratı 131,000 puanı trendin devamı konusunda pivot seviye olarak görmek gerekiyor. Bu seviyenin üzerinde kalıp kalamadığına göre ya yeniden 127,900 puanı destek olarak test etmek üzere düşüşün devamını göreceğiz veya 131,000 puanın üzerinde kalarak yükseliş için güç toplama amaçlı yatay bir düzeltme süreci içinde olacağız.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 2,17 düşüşle 4,4720 TL’den kapattı. 5 TL’yi gören kontratın kısa vadeli bir düzeltme sürecine girdiğini söyleyebiliriz. Kontratın kısa vadeli yükselen trendini kırdığını geri çekilip düzeltme dalgalarını yaptıktan sonra yeniden toparlanabileceğini düşünmek yanlış olmayacaktır. Orta vadede ise yükselişin devam ettiği gerilemelerin alım fırsatı olarak görüldüğünü söyleyebiliriz. Kontratın 4,40 TL üzerinde kaldıkça yükselişin devam etmesi beklenebilir. Teknik göstergeler satış işareti verdiğini söyleyebiliriz.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alann yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.