Ana Sayfa ALTIN Ons Altın & Gümüş Analizi

Ons Altın & Gümüş Analizi

198
Paylaş

Ons altın geçtiğimiz haftadan bu yana 1281$ – 1307$ aralığında fiyatlanmaya devam ediyor. ABD ve Çin kanadında gümrük tarifelerine ilişkin gelişmelerin halen daha piyasalarda temkinli seyirlerin oluşturduğunu izliyoruz. Gün içerisinde aldığımız ABD verilerinin ise ons altında sınırlı baskı yarattığını gözlemledik. Bugün ABD kanadında nisan ayını yansıtan kişisel gelirler ve kişisel harcamalar verisi izlendi. Gelen veri sırasıyla %0.3 ve %0.6 oranında bir artış ile beklentilerin ve bir önceki ayın üzerinde bir görünüm sergiledi. Çekirdek kişisel tüketim harcamaları endeksi ise aylık ve yıllık bazda bir önceki ay ile paralel bir görünüm izledi. Günün geri kalanında ABD kanadında ikincil düzey veriler ve Fed üyelerinin konuşmaları olacak. Doların görünümü açısından takip edilebilir. Bunun yanı sıra olası haber akışları yer almadığı müddetçe ons altında yatay görünümün korunması beklenebilir.
Teknik Analiz: Ons altın, 50 haftalık HO üzerinde 1300$ seviyesinden tepki vermeye devam ediyor. Bu seviyelerin üzerindeki seyirler kıymetli metalin 1307$ direncine doğru hamle yapmasına imkân tanımasına karşın 1307$ üzerinde güçlü seyirler henüz oluşabilmiş değil. Bu nedenle 1307$ üzerinde görülecek fiyat hareketlerinde uzun vadeli kapanışlar izlenmeden alınacak hamleler riskli olabilir. Buna karşın aşağıda 1300$ altında 1295$ seviyesi kısa vadeli destek noktaları olarak hedeflenebilir.
Altın
Dirençler: 1307 / 1312 / 1321
Destekler: 1300 / 1295 / 1291
Gümüş
Direnç: 18.00 / 18.50 / 20.10
Destek: 15.60 / 14. 90 / 14.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorrum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.