Ana Sayfa BORSA BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

148
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni  aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün günü Bist100 endeksi % 3,1 düşüşle 100,652 puandan kapanış yaptı. Artan faizler ve düşen TL ile borsanın da sert satışlarla sarsıldığı bir gün yaşadık. Satışlar sert hacimli geldiği için endeks te 101,500 puandaki desteğini kırarak önceki bandının alt kanalına kadar geri çekildi. Bu satışla birlikte günün en düşüğünden kapanış yapılması satışların devam edebileceğini düşündürüyor. 100,000 puanın da altına kayması durumunda endeksin önceki dibi olan 97,850 puana kadar geri çekilme görülebilir. Aselsan hissesinin ikincil halka arzına katılım için yabancı yatırımcıdan yapılan satışlar ve MSCI endeksindeki ayarlamalar ve sınırlamalar satışlara yol açmış olabilir.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 3,64 lık düşüşle 124,350 puandan kapanış yaptı. Bist30 endeks kontratının yükseliş sonrası 131,000 puandaki direnci üzerini denemesine karşın kalıcı olarak yerleşemedi. Satışlar kontratı önceki yükselen üçgenin alt bant desteğine kadar getirdi. 126,600 puandaki destek seviyesi satışları yavaşlatamayacak olursa 124,000 puana kadar düşüşün devam ettiğine şahit olabiliriz.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 0,35 yükselişle 4,4850 TL’den kapattı. 5 TL’yi gören kontratın kısa vadeli bir düzeltme sürecine girdiğini söyleyebiliriz. Kontratın kısa vadeli yükselen trendini kırdığını geri çekilip düzeltme dalgalarını yaptıktan sonra yeniden toparlanabileceğini düşünmek yanlış olmayacaktır. Orta vadede ise yükselişin devam ettiği gerilemelerin alım fırsatı olarak görüldüğünü söyleyebiliriz. Kontratın 4,40 TL üzerinde kaldıkça yükselişin devam etmesi beklenebilir. Teknik göstergeler satış işareti verdiğini söyleyebiliriz.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, porttföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.