Ana Sayfa BORSA BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

201
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün günü Bist100 endeksi % 0,08 yükselişle 99,249 puandan kapanış yaptı. Geçen haftayı rating şirketlerinden yapılan olumsuz açıklamalar ile satıcılı geçiren Bist özellikle bankacılık sektörü hisselerindeki satışlarla kan kaybetti. Beklenenden yüksek açıklanan enflasyon verileri sonrasında TCMB toplantısında yeni bir faiz artışı beklentisi oluşması TL’nin sepet bazında %1,2 oranında değer kazanmasına neden oldu. Buna rağmen endeksin düşüşe ciddi bir tepki alımı ile cevap veremediğini söyleyebiliriz. Bankacılık endeksindeki önemli desteklerin kırılması satışların sürmesine neden olabilir. Öte yandan Bist100 endeksinde gerileme ile ortaya çıkan ikili dip formasyonunun çalışması için 97,800 puanın aşağıya kırılmaması gerekiyor. 97,800 puanın altında destek olarak 96,600 puan sayılabilir.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 0,26 lık düşüşle 122400 puandan kapanış yaptı. 121,300 puanın üzerinde kalabilirse kontratın tepki alımı üretmesi yüksek ihtimal olduğu görülüyor. Saatlik grafiklerde Bist30 endeks kontratının flama benzeri şekilde sıkışık bir formasyona girdiği görülüyor. Aşağıda 122,000 puan yukarı da ise 123,900 puan aşılmadan bu sıkışmanın bozulması mümkün değil gibi görünüyor. Sıkışmanın bir yöne kırılması durumunda o yöne doğru 3000 puanlık bir hareket beklemek gerekiyor. Stoc RSI pozitif bölgede hareket ederken hareketli ortalamaları takip eden indikatörler hala negatif pozisyonlarını koruyorlar.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 0,13 düşüşle 4,6401 TL’den kapattı. 5 TL’yi gören kontratın 4,70 TL üzerinde kapanış bazında kalamaması yeniden yükseliş trendine dönme ihtimalini zayıflatıyor. Kontratın kısa vadeli yükselen trendini kırdığını geri çekilip düzeltme dalgalarını yaptıktan sonra yeniden toparlanabileceğini düşünsek de 4,51 TL’deki trend desteğini kıracak olursa yeniden yükseliş denemeleri zora girebilir. Bu durumda düzeltme hareketleri içinde aşağı salınımlı bir süreç göreceğimizi düşünmek gerekiyor.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.