Ana Sayfa GÜNDEM Erdoğan: Dövizdeki Hareketlilik Türkiye’ye Yapılan Manipülasyondur

Erdoğan: Dövizdeki Hareketlilik Türkiye’ye Yapılan Manipülasyondur

237
Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya mitinginde konuştu.Son dönem yaşanan kur yükselişlerinin Türkiye üzerine oynanan manipülasyon olduğunu 24 Haziran sonrası bunların sona ereceğini söyledi.

Erdoğan konuşmasında “Siz bakmayın kur üzerinden oynanan oyunlara. Bunlar Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. İnşallah 24 Haziran’dan sonra bunlarla hesaplaşacağız.

Yine yapsınlar manipülasyonlarını göreceğiz. İnşallah bunlara çok ciddi bir manifestoyu 24 Haziran’dan sonra biz çekeceğiz. Türkiye ekonomisi tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden dahi çok ileri seviyededir. Dünyada bir numara.

Çok iyi durumdayız ihracatımız derseniz, göreve geldiğimizde neydi biliyor musunuz? 2002’de 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şimdi ne oldu? Şimdi 162 milyar oldu. Bay Muharrem anladın mı? Bay Kemal anladın mı? Siz buraları takip etmiyorsunuz ki. Biz çalışıyoruz ya, üretiyoruz. Ve bütün bunlarla beraber Merkez Bankası’nın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı şimdi 110 milyar dolar. Çünkü biz 136 milyar dolara çıktık, bu arada bir düşüşümüz var. Yeniden bunu çok daha ileri taşımamız lazım.” ifadelerini kaydetti.