Ana Sayfa BORSA BİST & VİOP Günlük Bülten

BİST & VİOP Günlük Bülten

191
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün günü Bist100 endeksi % 0,98 yükselişle 96,661 puandan kapanış yaptı. Merkez bankasından sürpriz ve yüksek faiz artışı sonrasında Türk Lirasının değerindeki kaybın durulduğunu ancak TL varlık fiyatlamalarına dönük olumlu bakış açısının henüz geri gelmediğini söyleyebiliriz. Dün sabah açılışta olumsuz açılış sonrasında öğleden sonra gelen alımlar endeksin artı kapatmasını sağladı. Henüz net bir taban çalışması olmasa bile bir günlük dönüş görüntüsü grafiklerde olumlu görüntü oluşturdu. Sonrasında tepki alımlarının devam etmesi için önce 97,400 puanın üzerine atılması sonrasında ise 97,850 puan üstünde yükselişin devam etmesini beklemek gerekiyor. Destek olarak bakılması gereken 95,100 puan işe yaramayacak olursa endeksi 91,200 puana kadar geri çekilme ihtimali olacaktır.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 0,97lık yükselişle 119,625 puandan kapanış yaptı. Bist30 endeks kontratında saatlik grafiklerde yükselişin devam etmesi için kontratın 120,000 puanın üzerinde kalıcı olarak yerleşmesi gerekiyor. Aksi takdirde kısa dönemli alçalan kanalın üst bandı kırılmamış anlamına gelecektir ki bu durumda satıcılar yeniden aktif olabilir.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 0,41 yükselişle 4,5438 TL’den kapattı. Kontrattaki son hareketlerde TL’deki değer kaybı yanında Doların Euroya karşı güçlenmesinin etkileri de görülüyor. 5 TL’yi gören kontratın 4,70 TL üzerinde kapanış bazında kalamaması yeniden yükseliş trendine dönme ihtimalini zayıflatıyor. Son işlemlerde kontrat yatay işlem görmeye başladı. Kontratın kısa vadeli yükselen trendini kırdığını geri çekilip düzeltme dalgalarını yaptıktan sonra yeniden toparlanabileceğini düşünsek de 4,51 TL’deki trend desteğini kıracak olursa yeniden yükseliş denemeleri zora girebilir. Bu durumda düzeltme hareketleri içinde aşağı salınımlı bir süreç göreceğimizi düşünmek gerekiyor.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.