Ana Sayfa PETROL Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

237
Paylaş

Petrol fiyatlarında sakin seyirler izleniyor. OPEC, aylık olarak petrol piyasasını değerlendirdiği raporunu açıkladı. Buna göre OPEC, 2018’de OPEC petrolüne yönelik talebin ortalama 32.75 mln varil/gün olmasını bekliyor, önceki tahmine kıyasla fiilen değişmedi. OECD petrol stokları nisan ayında geriledi, son 5 yılın ortalamasına kıyasla düşük olarak 26 milyon varilde kaldı. Raporda, global petrol talebinin bu yıl 1.65 milyon varil/gün olması bekleniyor. OPEC’in 22 – 23 Haziran’da toplantısı olacak. Bu toplantıda ABD’nin petrol üreticisi ülkelere yaptığı yaptırımların gündeme alınması bekleniyor. Diğer yandan petrol piyasasında OPEC’in petrol arzına yönelik uygulamada olduğu kararın değişip değişmeyeceği de gündemde. Bugün Amerika Petrol Enstitüsü özel petrol stokları açıklanacak. Petrol fiyatlarında önemli bir değişim yaratmasını beklememekteyiz.
Teknik Analiz: Amerikan tipi ham petrol bugün yakın direnç seviyesi olarak 66.60$ seviyesini test etti ancak bu seviye üzerinde yükselmekte başarılı olamadı. Petrol fiyatı kısa vadede 6.60$ direnç alanı üzerinde yerleşmekte zorlanması halinde 64.20$ destek seviyesine doğru gerileme potansiyeli bulunuyor. Buna karşın petrol fiyatında yatay seyrin izlendiğini belirtmekte fayda var.
WTI
Dirençler: 66.60 / 67.70 / 69.50
Destekler: 66.00 / 64.20 / 62.00

Brent
Dirençler: 77.40 / 78.50 / 78.80
Destekler: 75.00 / 73.00 / 72.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinizze uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.