Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 13.06.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 13.06.2018

147
Paylaş

13.06.2018 Çarşamba sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Bagfaş (BAGFS, Sınırlı Pozitif): Şirket, Bulgaristan’a ihraç edilmek üzere Ardor Intertrade LP firmasından 1.000 ton NPK 15.15.15 ve 2.000 ton DAP gübresi siparişi aldığını açıklamıştır. Siparişin tutarı 1,1mn USD olup, sevkiyatın Haziran ayında tamamlanması planlanmaktadır. Ödeme mal mukabilidir.

İş Gayrimenkul (ISGYO, Öneri “AL”, Nötr): Şirket, İstanbul ili, Kartal ilçesinde bulunan, 1.204,05 m2 yüz ölçümlü arsanın 4,5mn TL+KDV bedel üzerinden Rüstem Eyüboğlu Eğitim Kurumları A.Ş.’ye satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eş zamanlı olarak tahsil edilmesine karar vermiştir.

Netaş (NETAS, Sınırlı Negatif): Netaş’ın ana ortağı ZTE’nin 17 Nisandan beri Hong Kong boorsasında kapalı olan ZTE hisseleri, ZTE’nin ABD ile varılan anlaşma neticesinde 1,4 milyar dolar ceza ödeyeceğini açıklaması ardından tekrar işlem görmeye başlamasıyla, ZTE’nin hisselerinde Hong Kong borsasında %30’ların üzerinde sert düşüşler kaydedildi.

Pegasus (PGSUS, Nötr): Pegasus, Mısır’ın en büyük özel havayolu şirketi Nile Air ile ortak uçuş anlaşması imzaladı. Yapılan kod paylaşımı anlaşmasıyla, Pegasus misafirleri Nile Air’in 15 Haziran’dan itibaren gerçekleşecek İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Kahire karşılıklı seferleri için biletlerini Pegasus satış kanalları üzerinden alabilecekler.

Katmerciler (KATMR, Sınırlı Pozitif): Milli Savunma Bakanlığı ile şirket arasında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Zırhlı/Zırhlandırılmış Dozer projesinin tedariki maksadıyla 08 Haziran 2018 tarihinde, 24,3mn TL bedelli sözleşme imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uyguun sonuçlar doğurmayabilir.