Ana Sayfa BORSA BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

164
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Perşembe günü Bist100 endeksi % 1,07 yükselişle 94,540 puandan kapanış yaptı. Hala düşüş trendinde olan Bist100 endeksi henüz taban formasyonu oluşturabilmiş değil. Keza günlük grafiklerde indikatorlere baktığımız zaman onların da negatif konumda seyrettiklerine şahit oluyoruz. Geçen hafta en dikkat çekici teknik gelişme ise orta vadeli önemli teknik seviye olan 20,000 puandan gelen tepki alımlarıydı. Bu seviye altına gelinmeyecek olursa tepki alımlarının arttığına şahit olabiliriz. Tepki alımlarında ilk önemli direnç 95,300 puan olacaktır. Alımların devam etmesi için 97,400 puanın üzerine atılması sonrasında ise buranın üstünde yükselişin devam etmesini beklemek gerekiyor. Destek olarak Dolar bazında uzun vadeli destek seviyemiz olan 20,000 puana gelmiş bulunuyoruz. Bu desteğin tutmaması durumunda daha büyük bir olumsuzluğu fiyatlamaya başlayacağımız anlamına gelecektir. Türk Lirası bazında ise 91,000-91,500 bandı destek bandı olarak görülebilir.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Perşembe günü Bist30 endeks kontratı % 1,06lık yükselişle 116,825 puandan kapanış yaptı. Bis30 endeks kontratı düşüş kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. Kanalın alt bandı 115,400 puandan geçiyor. Burası aşağıya kırılacak olursa paralel kanalın alt bandının bulunduğu 112,500 puana kadar düşüşün devam etmesi beklenebilir. Düşüş kanalının üst bandı ise 118,700 puandan geçiyor. Tepki alımları başlayacak olursa gücünün test edileceği ilk direnç yeri burası olacaktır. Teknik indikatörlerin tümü negatif seyirde görünüyor.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Perşembe günü Dolar/TL kontratı % 0,19 düşüşle 4,6532 TL’den kapattı. Kontrattaki son hareketlerde TL’deki değer kaybı yanında Doların Euroya karşı güçlenmesinin etkileri de görülüyor. Son işlemlerde kontratın yeniden yükseliş trendine dönmeye çabaladığını görüyoruz. 4,73 TL üzerinde kalabilirse yükseliş kanalına dönmüş sayılabilir. Kontrat 4,56 TL altına gelir ise yükseliş kanalının kırılıp yeniden düzeltme dönemine girildiği anlammına gelecektir.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.