Ana Sayfa BORSA BİST & VİOP Günlük Bülten

BİST & VİOP Günlük Bülten

157
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST & VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün günü Bist100 endeksi % 1,50 yükselişle 94,436 puandan kapanış yaptı. Düşüş trendinde olmasına karşın Bist100 endeksi tepki alımları ile günü pozitif kapattığına şahit olduk. Endeks günlük grafiklerde henüz taban oluşumu ile ilgili bir formasyon oluşturabilmiş değil. Daha öncede bir günlük para girişi ile başlayan tepki yükselişleri sonrasında devam etmeyip yeni satıcıları kendine çektiğini görmüştük. Hisse senedi bazında güçlü görüntü sergileyen hisseler olsa bile endeks bazında alımların devamı ile daha olgunlaşmış bir görüntü ortaya çıkmasını beklemekte fayda olabilir. Önceki notlarımızda belirttiğimiz gibi uzun vadeli önemli destek bandı olan Dolar bazlı endeksteki 20,000 puanın altında kapanış yaptık. TL’nin değer kaybına devam ediyor olması da teknik olarak bu seviyenin üzerinde kalmayı zorlaştırıyor. Tepki alımlarında ilk önemli direnç 95,300 puan olacaktır. Alımların devam etmesi için 97,400 puanın üzerine atılması sonrasında ise buranın üstünde yükselişin devam etmesini beklemek gerekiyor. Destek olarak Dolar bazında uzun vadeli destek seviyemiz olan 20,000 puan altında daha büyük bir olumsuzluğu fiyatlamaya başlayacağımız anlamına gelecektir. Türk Lirası bazında ise 91,000-91,500 bandı destek bandı olarak görülebilir.

VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün günü Bist30 endeks kontratı % 1,72lık yükselişle 116,525 puandan kapanış yaptı. Bis30 endeks kontratı düşüş kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. Kanalın alt bandı 114,250 puandan geçiyor. Burası aşağıya kırılacak olursa paralel kanalın alt bandının bulunduğu 112,500 puana kadar düşüşün devam etmesi beklenebilir. Düşüş kanalının üst bandı ise 117,500 puandan geçiyor. Tepki alımları başlayacak olursa gücünün test edileceği ilk direnç yeri burası olacaktır. Teknik indikatörlerin tümü negatif seyirde görünüyor.

VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün günü Dolar/TL kontratı % 0,29 düşüşle 4,7430 TL’den kapattı. Kontrat son hareketlerde kısa vadeli yükseliş kanalı içinde hareket etmeye başladı. Üstt bandın 4,76 alt bandın ise 4,650 TL seviyesinde bulunduğu kanal aşılacak olursa bir üst yükseliş bandına geçiş yapılmış olacaktır ki bu da bizi düzeltmenin bitirilip yeni bir yükseliş trendine girildiği sonucuna götürebilir. Ancak dünkü işlemlerde 4,76 TL’de bulunan kanalın üst bandında satıcıların aktif olduğunu ve bu seviyenin aşılamadığını gördük. Teknik göstergeler yükselişi destekler yönde pozitif yönlü devam ediyorlar.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler malii durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.