Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 21.06.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 21.06.2018

157
Paylaş

21.06.2018 Perşembe sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Alarko Holding (ALARK, Sınırlı Pozitif): Şirket, 223,5 olan çıkarılmış sermayesinin 211,5mn TL tutarında bedelsiz artırılarak (%94,659661) 435mn TL’ye çıkarılmasına karar vverildiğini duyurmuştur.

Avivasa Emeklilik (AVISA, Pozitif): Şirket’in Mayıs 2018 dönemine ilişkin prim üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %25 oranında artarak toplamda 48,1mn TL olmuştur. Mayıs ayı prim üretimi ile birlikte Şirket’in Ocak – Mayıs 2018 dönemine ait prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yine %25 oranında artarak toplamda 238,6mn TL’ye yükselmiştir.

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Pozitif): Hollanda’da bina, havalimanı, raylı sistem, liman ve endüstriyel tesislerin Elektrik ve Mekanik Sistemlerinin montaj, mühendislik, satın alma, test ve devreye alma işlerini yapmak veya bu işleri yapan şirket ya da iş ortaklıklarına iştirak etmek üzere, Anel Elektrik Proje Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketinin Amsterdam / Hollanda şubesi kurulmuştur.

Coca Cola İçecek (CCOLA, Nötr): Şirket, %100 bağlı ortaklığı Coca-Cola Beverages Tajikistan LLC’nin ödenmiş sermayesini 16,5mn ABD Doları tutarında artırmıştır. Sermaye artışının ardından Coca-Cola Beverages Tajikistan LLC”nin ödenmiş sermayesi 37,5mn ABD Doları olmuştur.

Sasa Polysester (SASA, Negatif): Şirket dün ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre; Şirket’in 1Ç2018 dönemindeki ana ortaklık karı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %42 oranında azalarak 45,1mn TL’ye gerilemiştir. Aynı dönemler itibarıyla brüt karlılık da %21 oranında azalarak 1Ç2018’de 76,9mn TL olmuştur. Satışlardaki %3’lük artışa rağmen maliyetlerdeki %10’luk artış karlılığı baskılamıştır. Şirket’in 2018 yılı ilk çeyrekteki net ve brüt kar marjı ise sırasıyla %11 ve %18 oranında gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı döneminde net kar ve brüt kar marjı sırasıyla %19 ve %24 idi.

Doğan Gazetecilik (DGZTE, Nötr): Şirketin “Doğan Gazetecilik Anonim Şirketi” olan ünvanı “Demirören Gazetecilik Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiş ve 20.06.2018 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde tescil edilmiştir.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.