Ana Sayfa DÖVİZ USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

1340
Paylaş

Türkiye’de dün yapılan seçimin ardından seçim belirsizliğinin ortadan kalkması, ilk etapta yurtiçi piyasaların pozitif fiyatlanmasını destekledi. Ancak, sabah saatlerindeki iyimser seyrin şu sıralarda kurlar üzerinde olmadığı dikkat çekiyor. Her ne kadar siyasi belirsizlik sona erdi desek bile etkisi sınırlı kalmış durumda. Önümüzdeki dönem için faizlerle ilgili söylemler, ekonomi yönetimi ve hükumetin uygulayacakları politikalar TL varlıklarda daha uzun soluklu bir hareketin başlamasını sağlayacaktır. Özellikle, piyasalara güven verilmediği müddetçe TL’de kalıcı rahatlamadan söz etmek zor gibi duruyor. Dış piyasada bugün gündem biraz sakin, Dolar ise yatay pozitif fiyatlanıyor. Gelişmekte olan ülke piyasalarında da karışık seyirler dikkat çekiyor. Ancak, bugün için kurların dış piyasadan ziyade iç piyasada havadan etkilendiğini dolayısıyla aşağı veya yukarı yönde hareket alanının olduğunu gözlemliyoruz. Günün geri kalanında da, olası haber akışlarına karşı temkinli olmakta fayda var.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru 4.5370 seviyesine kadar geri çekilmesine karşın bu seviyeden aldığı destekle yukarı yönde tepki veriyor. Kur gün içerisinde 4.70 seviyesinin üzerinde 4.7235 seviyesine kadar yükseldi ancak çok güçlü bir havası olmadığı için yükselişinde de kuvvetlenemiyor. Kurunda kafası karışık ve denge arayışı içerisinde. Dolayısıyla, kur 4.70 seviyesinin üzerinde kapanışlarda zorlandığı müddetçe yükselişinde ivme kazanamayabilir. Buna karşın, geri çekilmelerde 4.6580 / 4.63 bölgeleri ara destek noktaları olarak izleniyor. Kur için 4.53 bölgesi biraz daha güçlü destek konumunda. Daha öncede bu bölgeden yapmış olduğu tepki alımları nedeniyle kur için burası biraz daha kritik olabilir. Kur, 4.53 seviyesinin altına doğru hareketinde zayıf kalmaya devam ettiği müddetçe yukarı yönde iştahını korumaya devam edebilir.
Destekler: 4.6580 / 4.63 / 4.5970
Dirençler: 4.70 / 4.73 / 4.74
EUR/TRY
Teknik Analiz: EUR/TL kurunda yükselen kanal içerisindekki seyir sürüyor. Kurda en yakın direnç 5.4860 ve en yakın destek 5.4640 olarak izlenebilir.
Destekler: 5.4640 / 5.4460
Dirençler: 5.4860 / 5.5180 / 5.5340

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.