Ana Sayfa BORSA BİST&VİOP Günlük Bülten

BİST&VİOP Günlük Bülten

145
Paylaş

PhillipCapital Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı BİST&VİOP Günlük Bülteni aşağıda yer almaktadır:

BIST100 Teknik Yorum
Dün Bist100 endeksi % 1,92 düşüle 94,008 puandan kapanış yaptı. Seçim sonrası belirsizliklerin azalması sonrasında yüksek alıcılı bir açılış sonrasında en yüksek 99,394 puana kadar seans içi yükseliş yapan endeks öğleden sonraki sert satışlarla günü negatifte kapattı. Öğleden sonraki satışlarda ABD-Çin-AB arasında devam eden gümrük vergilerinin artırılması yoluyla başlatılan ticaret savaşlarının şirket performanslarını negatif etkilemesi beklentisi etkili oldu. Yurtdışı borsalarında görülen sert satışlar bize de yansıdı ve yüksek hacimli para çıkışları ile satışların Bist’te de görülmesine yol açtı. Yurtdışı trendlerin bizi de etkilemesi dışında iç gündem ekonomi yönetiminin belirlenmesi sonrasında yabancı kreditörlere güven veren maliye ve para politikaları uygulanması olacaktır. Teknik olarak ilk destek 92,250 puanda bulunuyor buranın kırılması 91-91,500 puana kadar geri çekilmeyi beraberinde getirebilir. Direnç olarak ise 96,300 ve 97,800 puanlar önemini koruyor.
VIOP BIST30 Teknik Yorum
Dün Bist30 endeks kontratı % 1,93’lik düşüşle 115,450 puandan kapanış yaptı. Bist30 endeks kontratı düşüş kanalının üst bandının geçtiği direnç seviyesinde kapanış yaptı. Seçim sonuçlarını fiyatlamaya başladığı ilk işlem günü olan pazartesi günü Bist30 endeks kontratı yüksek açılış sonrası gerileyerek normal fiyatlama moduna dönmeye çalışıyor. Saatlik grafiklerinde 200 periyotluk ortalamasının geçtiği 121,250 puan direncini geçmekte zorlandığını ve bu bölgenin satış ürettiğine şahit oluyoruz. Kontrat 117,500 puandaki desteğinin de altında bir kapanış yaparak ek bir zayıflama göstermiş oldu. Sonraki destek 114,650 puanda bulunuyor.
VIOP USD/TRY Teknik Yorum
Dün Dolar/TL kontratı % 0,1 düşüşle 4,6788 TL’den kapattı. Kontratın yükseliş trendinin alt bandında tutunamadığını ve yatay bir düzeltme trendine başladığına şahit oluyoruz. Son işlemlerdeki hareketlerin TL değeri yanında parite etkisiyle olduğunu söyleyebiliriz. Bu seviyeden sonra kontrat 4,45 TL desteğğine kadar geri çekilebilir. Bu seviye kırılıncaya kadar yatay trendde devam edebileceğini söyleyebiliriz. Altında ise trendin düşüş trendine gireceğini düşünmek gerekiyor. Yeni bir yükseliş trendinin onaylanması için 4,78 TL üzerine geçilmesi teknik olarak gerekiyor.

PhillipCapital Menkul Değerler A.Ş.
www.phillipcapital.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.