Ana Sayfa PETROL Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

Ham Petrol & Brent Petrol Analizi

106
Paylaş

Petrol fiyatları ABD’nin müttefiklerine 4 Kasım’a kadar İran’dan petrol alımını durdurmaları konusunda baskı yapması ve özel sektör verilerinin stokların düştüğünü göstermesinin ardından yükselmeye devam etti. İran’lı bir petrol yetkilisi Çarşamba günü yarı resmi Tasnim haber ajansına verdiği demeçte, İran petrolünün küresel piyasalara erişimini azaltmanın kolay olmadığı ve ABD’nin talep ettiği gibi birkaç ay içinde gerçekleşemeyeceğini ifade etti. İran’a yaptırımların devam etmesi şimdilik petrol fiyatlarını yukarı iten katalizör güç olarak kalmaya devam ediyor. Diğer yandan bugün açıklanacak haftalık ham petrol stok rakamları ile ABD petrol üretim verileri petrol fiyatları üzerinde anlık tepkilere neden olabilir.
Teknik Analiz: Amerikan tipi ham petrol (WTI) önemli direnç seviyelerini yukarı yönde geçti ve en son mayıs ayında gördüğü 72.80$ direnç seviyesine doğru ilerliyor. Teknik seviyeler petrol fiyatındaki yükselişi destekliyor. Bununla birlikte WTI’da ana eğilimin yükselen kanal içerisinde gerçekleştiğini belirtelim. Teknik olarak WTI’da 72.80$ seviyesi üzerinde yerleşik seyirlerin oluşmakta zorlanması halinde aşağı yönlü konsolidasyon yaşanabilir. Buna karşın ana eğilim yukarı yönde olduğu için düşüşlerin sınırlı kalmasını beklemekteyiz.
WTI
Dirençler: 72.80
Destekler: 71.40 / 69.40 / 66.60
Brent
Dirençler: 77.40 / 78.50
Destekler: 75.70 / 73.00 / 72.40

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinizee uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.