Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Karsan, Romanya Brasov Belediyesi İhalesini Kazandı

Karsan, Romanya Brasov Belediyesi İhalesini Kazandı

119
Paylaş

Karsan Otomotiv Romanya Brasov Belediyesi’nin açmış olduğu otobüs ve bakım ihalesini 129 milyon lira ile kazandığını açıkladı.

Karsan Otomotiv’in (KARSN) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

Şirketimiz tarafından Romanya Brasov Belediyesi’nin 30 adet 10 metre, 40 adet 12 metre ve 35 adet 18 metre olmak üzere toplam 105 adet dizel araç alımı ile 3 yıllık bakım sözleşmesini kapsayan ihaleye katılım gerçekleştirilmiş olup, ihale merci tarafından en iyi teklifin Şirketimiz tarafından verildiği tarafımıza bildirilmiştir. İlgili mevzuatta öngörülen prosedür ve süreçlerin tamamlanması sonrasında Brasov Belediyesi ile sözleşme imzalandığında kamuya ayrıca açıklama yapılacak olup, teslimatların 2018 ve 2019 yılları içinde partiler halinde tamamlanması öngörülmektedir. Söz konusu ihale sonucunda gerçekleştirilecek 129 Milyon TL (111 Milyon Ron) tutarındaki cironun, kamuya açıklanan son yıllık mali tablolarımızdaki (31 Aralık 2017) brüt satış hasılatı tutarına oranı %13,1’dir.
Bu açıklamada bahsi geçen ihaleye teklif verilmesine ilişkin olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 27.03.2018 tarih ve 2018/12 sayılı kararı ile SPK Özel Durumlar Tebliği’nin (II-15.1) 6’ncı maddesi kapsamında, ihaleye katılıma ilişkin içsel bilginin ihale sonuçlanana kadar kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir. İçsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesi kararı, ihaleye ilişkin sürecin olumsuz yönde etkilenmemesi ve Şirketimizin yasal haklarının, rekabet gücü ve pazarlık gücünün korunması amaçlarıyla, yatırımcıların yanıltılmasına yol açmamak adına alınmıştır.