Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 09.07.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 09.07.2018

106
Paylaş

09.07.2018 Pazartesi sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Bagfaş (BAGFS, Nötr): Şirket, İspanya’ya ihraç edilmek üzere Orcom SA ve Vertiqal AG firmalarından toplamda 18.000 ton CAN gübresi siparişi almıştır. Toplam sipariş tutarı 2,44mn USD olup, sevkiyatların Temmuz ayında tamamlanması planlanmaktadır. Ödeme mal mukabilidir.

Doğtaş Kelebek Mobilya (DGKLB, Sınırlı Pozitif): Şirket daha önce mevcut sandalye tedariğinde sürdürebilirliği ve yüksek üretim kalitesini desteklemek, orta vadedde Avrupa Birliği Pazarlarına açılmak amacıyla Sancaklı Mobilya Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Karadağ’daki kereste ve papel üretimi yapan şirketine, Montenegro Wood Sancaklı Mobilya A.D., Rozaje, %51 ortaklık için Sancaklı Mobilya Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.ile görüşmelere başladığını bildirmişti. Bu ortaklık görüşmeleri kapsamında Sancaklı Mobilya Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.ile iyi niyet sözleşmesi imzalanmıştır, ortaklığa yönelik görüşmeler ve süreç devam etmektedir.

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri “EKLE”, Nötr): Şirket tarafından geliştirilen projelerde, ikinci çeyrekte toplamda 1,59 miyar TL (KDV hariç) değerinde 1.642 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirmiştir. Böylelikle, 1 Ocak – 30 Haziran 2018 tarihleri itibariyle de, toplamda 2,53 milyar TL (KDV Hariç) değerinde, satışa esas brüt 384bin m2 büyüklüğe ulaşan 2.593 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir. Şirket 2018 yılı 1.Yarıyıl için; 2,66 milyar TL toplam satış değeri, 336 bin m2 satılabilir alan büyüklüğü hedefleri olduğunu duyurmuştu.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket’in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ’nin Manisa’da kurmayı planladığı Alaşehir II Jeotermal Enerji Santrali projesinin üretim lisansında 24,9 MW olarak yer alan kurulu gücün tadil edilmesi için EPDK’ya başvuruda bulunulduğu duyurulmuştu. Yapılan sondaj ve kuyu testlerinde kaynağa ilişkin beklenen sonuçlar elde edilemediğinden lisans tadili başvurusundan vazgeçilmiştir.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgii, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.