Ana Sayfa HABERLER ASKON: Hedefimiz İşlem Hacmini 2023’te 25 Milyar Liraya Çıkartmak

ASKON: Hedefimiz İşlem Hacmini 2023’te 25 Milyar Liraya Çıkartmak

225
Paylaş

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç “Hedefimiz 2017 yılında 9 milyar lira olan işlem hacmimizi 2023’te 25 milyar liraya çıkarabilmektir. Bu hedefimize ulaştığımızda sadece Adana ve bölgeye değil, Türkiye ekonomisine katkı koyacağı inancındayız” dedi.

ATB’nin Türkiye’nin en büyük borsalarının ilk sıralarında yer aldığını, Adana için yapılacak faaliyetlerde ASKON ile her türlü iş birliği içerisinde olmaktan mutlu olacaklarını söyleyen Bilgiç, “Borsamızın vizyonuyla, bölgeye hizmetiyle böyle bir yere ihtiyacı vardı. Borsacılık farklı bir şey. Dışarıdaki sıkıntıları önlemek için ürün fiyatlarının borsada belirlenmesi lazım. Alıcı ve satıcının bir araya gelmesi lazım. Yeni borsa kompleksimiz sadece Adana’ya değil, tüm bölgeye hizmet verecek nitelikte yapıldı” diye konuştu.
ATB olarak hedeflerinin 2017 yılında 9 milyar lira olan işlem hacmini, 2023’te 25 milyar liraya çıkartmak olduğunu vurgulayan Bilgiç, “Bizler koltukların gelip geçici olduğunu biliyoruz. Biz en güzel hizmetleri yaparız. Üyelerimiz, üreticilerimiz alın terlerinin karşılığını alınca biz bundan mutlu oluruz. Hedefimize ulaştığımızda sadece Adana ve bölgeye değil, Türkiye ekonomisine katkı koyacağı inancındayız” ifadelerini kaydetti.