Ana Sayfa HABERLER Istanbul Jewelry Show-Ekim 2018 Başladı

Istanbul Jewelry Show-Ekim 2018 Başladı

155
Paylaş

İstanbul en büyük beş uluslararası mücevher fuarından biri olan JewelryShow, Türkiye mücevher sektörünün kapılarını bir kez daha dünyaya açtı. Asya kıtasının en büyük fuar organizatörü UBM Asia’nın Türkiye ofisi UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. İstanbul Altın Takımı – Ekim 2018, iki gün boyunca 800’ün üzerinde firma ve markayı, 16.000’i aşkın bilgisiyle bir araya getirecek. Fuarda; Uluslararası Alım Heyeti Programı’nda da 1.000’i aşkın alıcı da ağırlanıyor.

Dünyanin En Büyük beş mücevher fuarı Arasında yer alan, Türkiye’nin ilk tek Uluslararası mücevher ihtisas fuarı ettik Olan İstanbul Jewelry Show – Ekim 2018 bugün Başladı. Açılışı UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz, UBM Türkiye Genel Müdürü Atilla Marangozoğlu, Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık ve Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı, 33 yıllık tecrübesiyle UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş. düzen düzenleniyor. 11Ekim 2018 Perşembe günü açılan Istanbul Jewelry Show – Ekim 2018, 14 Ekim 2018 Pazar gününe kadar CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde devam ediyor.

Istanbul Jewelry Show Ekim 2018’de; altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş eşya, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-teçhizat ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma ürün gruplarını 800 aşkın firma ve marka, fuara özel ürün ve koleksiyonları, 16.000’i aşan sektörü profesyoneline sunuyor.

Mart 2018 fuarında, 30.042 web sitesi ile birlikte 1.250’den fazla firma ve markayı buluşturan İstanbul Jewelry Show’un, Ekim 2018 Fuarı’nda yepyeni rekorlara imza atması bekleniyor. Fuarcılık, iş görüşmeleri ve imzalanacak anlaşmalarla, Türkiye pazarı ihracatının% 80’ine yakın bölümünün gerçekleşmesini hedefleniyor.

UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz: “Fuarımız Dünya Günndeminde İlk Sırada”
UBM Rotaforte Kurucu Ortağı Şermin Cengiz, “33yıldır organize ettiğimiz Istanbul Jewelry Show’u, sektörden aldığımız güçle bugün 845’den fazlakatılımcının yer aldığı, dünyanın sayılıfuarlarından biri haline getirdik. Tüm sektör profesyonellerinin gündeminde ilk sırada yer alan fuarımızı 47. kez düzenlemektengurur duyuyoruz. 2017 yılında 3,2 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye Mücevher Sektörü, ihracatının %80’ine yakınını Mart ve Ekim ayında düzenlediğimiz fuarlar kapsamında gerçekleştiriyor. Fuarımız kapsamında yapılacak yeni anlaşmalar ile sektörümüzün gücünü bir kez daha artıracak olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Dünya Mücevher Piyasası Bir Arada
2018 yılının ilk organizasyonu olan Istanbul Jewelry Show Mart 2018 Fuarı’nın kırdığı rekorlar, dünya mücevher sektörünün bütün dikkatini Ekim 2018 Fuarı’na yöneltmiş durumda. Nitekim T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği, Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) ve UBM Rotaforte’nin organizatörlüğündeki düzenlenen Uluslararası Alım Heyeti Programıkapsamında1.000’i aşkın alıcı ağırlanıyor. Avrupa, Ortadoğu, Amerika, Kuzey Afrika ve Uzakdoğu ülkelerinden gelen alıcılar Türkiye Mücevher İhracatının %80’ine yakın bölümünün fuar süresince yapılan iş görüşmeleri ile gerçekleştirilmesinde büyük rol oynuyor.

Usta ve Genç Tasarımcılar Designer Market’te!
Her yıl Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) ve UBM Rotaforte tarafından organize edilen Designer Market, bu yıl da usta ve genç mücevher tasarımcılarını aynı platformda bir araya getiriyor. Fuar alanında özel olarak oluşturulan Designer Market’te ülkemizin yıldız tasarımcıları, büyük ilgi çeken tasarımlarını ve ürettikleri mücevherleri sergileyecekler.
2019 modelleri Istanbul Jewelry Show’da!

Fason üretim döngüsünden çıkarak özgün tasarım ürünleriyle tüm dünyada kendinden söz ettiren Türkiye Mücevher Sektörü, 2019İlkbahar/Yaz mücevher modasına dair trend tasarım ve kolekssiyonlarını mücevher alıcılarının beğenisine sunacak.
www.istanbuljewelryshow.com
Fuar sadece sektör profesyonellerine yöneliktir, halka açık değildir.
Fuar Açılış ve Ziyaret Saatleri
11Ekim 2018 – Perşembe 11.30 – 19.00
12Ekim 2018 – Cuma 09.30 – 19.00
13Ekim 2018 – Cumartesi 09.30 – 19.00
14Ekim 2018 – Pazar 09.30 – 17.00
UBM Rotaforte Hakkında
UBM Rotaforte Uluslararası Fuarcılık A.Ş; 1986 yılından itibaren İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarlarını (Istanbul Jewelry Show) düzenlemektedir. Mart ve Ekim aylarında düzenlenen fuarlar, 45.000’ni aşan sektör profesyonelini, 845’den fazla katılımcı ile bir araya getirerek mücevher ihracatının gerçekleşmesine en uygun platformu sağlamaktadır.
UBM Hakkında
Istanbul Jewelry Show UBM tarafından organize edilmektedir. Haziran 2018 itibariyle Informa PLC ile birleşen UBM, dünyanın önde gelen B2B bilgi hizmetleri grubu ve en büyük B2B etkinlik organizatörü olmuştur. Daha fazla bilgi için www.ubm.com/asiaadresini ziyaret edeebilirsiniz.