Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 17.10.2018

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 17.10.2018

150
Paylaş

17.10.2018 Çarşamba sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat Yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Alarko Holding (ALARK, Nötr): Bağlı Ortaklığı Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş.’nin Romanya Karayolları İdaresi tarafından açılmış olan Bükreş Güney Çevreyolu Dizayn ve Yapım İşi (Lot-2) ihalesine verdiği teklifin en iyi teklif olarak açıklandığı, teklif bedelinin %19 KDV hariç 750,8mn RON (yaklaşık 161,5mn EUR) olduğu ve gerekli yasal prosedürlerin tamamlanmasını müteakip sözleşme müzakerelerine davet edilmemiz beklendiği duyurulmuştu. İşveren İdare ihale sonucu için yapılan itirazları sonuçlandırmış olup Şirketi sözleşme müzakerelerine davet etmesi beklenmektedirr.

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (EREGL, Nötr): Şirketin bağlı ortaklığı Erdemir Madencilik San ve Tic. A.Ş. ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) arasında Alacaağzı Taşkömürü Sahası’nın ruhsatının işletme hakkının 2049 yılına kadar devrine ilişkin ihaleye istinaden, ruhsat devir sözleşmesi 16.10.2018 tarihinde imzalanmış olup devir süreci başlamıştır.

Escort Teknoloji (ESCOM): Şirket, iştiraklerinden başta savunma sanayi olmak üzere, Telekom, Enerji, elektronik ürün ihtiyaçları için Otomotiv sektörlerindeki firmalarının tasarım ve üretim yapan Pavo Tasarım Üretim Elektronik TİC. A.Ş .’ teknolojisini geliştirmek, Avrupalı müşterilerin ve iş ortağı teknoloji firmalarına yakın olmak ve tasarlayıp ürettiği ürünlerin pazarını büyütmek için Hollanda’nın Eindhoven kentinde bir ARGE ve Satış ofisini açtığını duyurmuştur.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Banka’nın Türk Lirası cinsinden yurtiçinde, 1.500mn TL tutara kadar borçlanma aracı ihracı konusunda SPK ve Borsa İstanbul’a gerekli başvuruda bulunulmuştur.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.