Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Gübretaş, Katar Al Baida Group ile İşbirliği Sözleşmesi İmzaladı

Gübretaş, Katar Al Baida Group ile İşbirliği Sözleşmesi İmzaladı

125
Paylaş

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin en büyük şirketi olan Gübretaş, Katar’dan Al Baida Group ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Gübretaş Ankara Bölge Müdürlüğünde imzalanan distribütörlük anlaşmasıyla Gübretaş Katar’ın yanı sıra Umman ve Kuveyt pazarlarına da bitki besleme ürünlerini ulaştıracak.

İmza töreninde konuşan Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, “Bugün imzalayacağımız anlaşma hem Katar-Türkiye arasındaki kardeşlik bağlarının gelişmesi, hem de ülkelerimiz açısından en stratejik sektörlerden olan tarım alanında önemli bir kilometre taşı niteliğindedir. Türkiye bitki besleme sektörünün en geniş ürün yelpazesine sahip olan Gübretaş’ın son yıllardaki en önemli hamlelerinden biri ihracata yönelmek oldu. Tarım Kredi ailesi olarak milli ekonomiye katma değer sağlamak için başta Gübretaş olmak üzere tüm şirketlerimizle uluslararası alanda neler yapabileceğimizi değerlendiriyoruz” ifadelerini kaydetti.

“Tarım Kredi bünyesindeki diğer şirketlerimizde farklı kıtalarda birçok ülkeye gerçekleştirdikleri ihracatı gün geçtikçe artmaktadır” diyen Poyraz, “Gübretaş’ın Al Baida Group ile yaptığı bu ticari işbirliğinin, sadece gübreyle sınırlı kalmamasını ve Türkiye ile Katar tarım sektörlerinin farklı alanlarını da kapsayacak hızla büyüyen bir sinerjiye dönüşmesini arzu ediyoruz. Bu amaçla Tarım Kredi bünyesindeki bitki koruma, gıda tedariki, sulama ve sera sistemleri ve tohumculuk gibi farklı alanlardaki diğer şirketlerimizle ilgili tarımsal işbirlikleri de gerçekleştireceğiz. Bu anlaşmanın hem Katar ve Türkiye tarımı, hem de her iki şirketimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.