Ana Sayfa HABERLER Türkiye, China International Import Expo Fuarına Katılıyor

Türkiye, China International Import Expo Fuarına Katılıyor

157
Paylaş

Türkiye, bu yıl ilk defa 5-10 Kasım 2018 tarihlerinde Çin’de gerçekleşecek China International Import Expo fuarına katılıyor. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından, Milli Katılım Organizasyonu ile düzenlenecek etkinlikte Türk firmalarının yeni iş birliklerine imza atması ve Çin’e yapılan ihracatın artması hedefleniyor.

İKMİB milli katılım organizasyonu ile 5-10 Kasım 2018 tarihlerinde Şangay’da düzenlenecek China International Import Expo fuarına giyim, aksesuar & tüketici ürünleri, yiyecek ve tarımsal ürünler, tüketici elektroniği & elektronik aletler, otomobil, üst düzey akıllı ekipmanlar, hizmetler sektörlerinde Türkiye’nin önde gelen markalarından Türk Hava Yolları, Vestel, Aksa Jeneratör ve Arzum gibi 38 global firma katılacak. Fuarda toplam 715 m2 stand alanı ile 6 ayrı holde yer alınacak milli katılımın yanı sıra 136 m2 büyüklüğündeki Türkiye standında yapılacak tanıtım çalışmaları ile Türk firmalarının Çin pazarında sürdürülebilir şekilde yer edinerek, yeni iş birliklerine imza atması hedefleniyor.

Yüksek kaliteli Türk ürünleri tanıtılacak

Fuarla ilgili beklenti ve hedefleri değerlendiren İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) olarak üye firmalarımızın ihracatlarının artırmasına büyük katkı sağlayan pek çok nitelikli organizasyona imza atıyoruz. Milli katılım organizasyonları da ihracatçılarımız ve ülke ticaretimiz açısından ayrı bir öneme sahip. Çin Halk Cumhuriyeti’nin yeni ithalat stratejisi doğrultusunda bu yıl ilki gerçekleştirilen Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda, birliğimizin öncülüğünde Türkiye Milli Katılım Organizasyonunu üstleniyoruz. Fuarın Türkiye ile Çin arasındaki ticaret hacminin büyümesine destek olacağına inanıyoruz” dedi.