Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Migros 3.Çeyrek Finansal Sonuçları Analizi

Migros 3.Çeyrek Finansal Sonuçları Analizi

172
Paylaş

Vakıf Yatırım Menkul Değerler Araştırma Departmanının hazırladığı Migros 3Ç18 Finansal Sonuçları analizi aşağıda yer almaktadır:

Migros (MGROS) 3Ç18 Finansal Sonuçları: Güçlü operasyonel kârlılık (+)
Migros, 3Ç18’de ertelenmiş vergi gelirlerinin ağırlıklı etkisiyle 921 mn TL seviyesindeki net zarar beklentimizden (piyasa ortalama beklentisi 857 mn TL net zarar) daha düşük 667 mn TL net zarar açıkladı. Ertelenmiş vergi gelirini (226,7 mn TL) hariç tuttuğumuzda net zarar 893 mn TL ile beklentimize yakın gerçekleşmiştir. Operasyonel kârlılıkta ise, beklentimizden bir miktar daha iyi performans sergileyen Şirket, 3Ç18 sonuçlarıyla birlikte 2018 yılının tamamına ilişkin ciro, FAVÖK marjı ve yeni mağaza açılış beklentilerini yukarı yönde güncelledi. Her ne kadar net zararın beklentimizden ve piyasa ortalama beklentisinden daha düşük gerçekleşmesinde ertelenmiş vergi gelirlerinin ağırlıklı etkisi olsa da, operasyonel kârlılıkta sergilediği performansın ve yukarı yönde revize edilen Şirket beklentilerinin hisse fiyatına olumlu yansıyacağını tahmin ediyoruz. Şirket hisseleri BIST100 endeksine göre son 1 ayda yaklaşık %14 pozitif ayrışsa da, yılbaşından bu yana yaklaşık %32 oranında negatif ayrışmıştır. Tahminlerimizde yaptığımız revizyonlar sonucu 12 aylık hedef fiyatımızı 36,50 TL’den 36,80 TL’ye revize ediyor, kısa vadeli önerimizi “Endeksin Üzerinde Getiri”, uzun vadeli önerimizi de “AL” olarak koruyoruz.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş

***

Yasal Uyarı

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.