Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ 2018 4. Çeyrek Sektörel Bilanço Analizi

2018 4. Çeyrek Sektörel Bilanço Analizi

72
Paylaş

BİST-Tüm’de 2018 yılının dördüncü çeyreğinde sektörel bazda Telekom ve Gayrimenkul Yatırım ortaklığı sektörlerindeki güçlü kar artışını Demir Çelik ve Petrokimya sektörleri takip etmiştir. Şirket bazında ise Türk Telekom ve Torunlar GYO en yüksek miktarsal kar artışı kaydeden şirketler olurken, Gözde Girişim ve Doğan Holding 4Ç2018’de 4Ç2017’ye göre miktarsal olarak BİST-Tüm toplam karındaki değişikliğe en olumsuz etki eden şirketler olarak ön plana çıkmıştır.

BİST-Tüm’de 2018 dördüncü çeyrek finansallarını açıklamış 297 şirket bulunmaktadır. Buna göre 4Ç2018 ana ortaklık net dönem karı 4Ç2017’ye göre %39,2 artarak 33.415mn TL olmuştur.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.