Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 15.04.2019

Önemli Şirket Haberleri ve Değerlendirilmesi 15.04.2019

78
Paylaş

15.04.2019 Perşembe sabahı itibariyle açıklanmış önemli şirket haberlerinin Ziraat Yatırım araştırma bölümü değerlendirmesi ile aşağıda bulabilirsiniz.

Aselsan (ASELS, Öneri “Al”, Nötr): Ürün ve çözümleri Uruguay, Şili, Arjantin’de kullanılan Aselsan, Güney Amerika’daki varlığını güçlendirmek istiyor. Alınan bilgiye göre, Aselsan, Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenen 12. LAAD Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda ürün ve kabiliyetlerini sergiledi. Şirket yöneticileri, fuar boyunca Uruguay, Peru, Paraguay, Brezilya, Arjantin, Şili, Kolombiya ve Güney Afrika’nın kuvvet komutanları, savunma bakanlıkları temsilcileri ve üst düzey askeri yetkilileri ile bölgedeki varlığını güçlendirmek için önemli temaslarda bulundu.

İş Bankası (ISCTR, Öneri “AL”, Nötr): Banka tarafından, toplamda 1 milyyar Euro veya Türk Lirası da dahil diğer para birimlerinde muadili tutara kadar, yurt dışında İpotek Teminatlı Menkul Kıymet ihraç edilmesine ilişkin olarak SPK’ya gerekli başvuruda bulunulmuştur.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri “AL”, Nötr): 126 gün vadeli 300mn TL nominal değerli ve 161 gün vadeli 100mn TL nominal değerli Vakıfbank finansman bonoları ihraç ve halka arz edilecek olup Vakıfbank Finansman Bonolarının ihraç ve halka arzına ilişkin talep toplama işlemi 15- 16 -17 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Söz konusu bonolara, 400mn TL nominal olan halka arz büyüklüğünden fazla talep gelmesi durumunda toplam halka arz miktarı 600mn TL nominal tutara yükseltilebilecektir.

Doğan Şirketler Grubu Holding (DOHOL, Nötr): Şirket 13mn TL ödenmiş sermayesinde %100 oranında pay sahibi olduğu doğrudan bağlı ortaklığı Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş.’nin sermayesinin 3mn TL’si nakden artırılmak suretiyle 16mn TL’ye çıkarılmasında, sermaye artırımının Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş.’nin 122.04.2019 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısında onaylandığı görülerek; yeni pay alma hakkının tamamının kullanılmasına bu çerçevede sermaye artırımına katılım tutarının 3mn TL olarak belirlenmesine, karar verilmiştir. Söz konusu sermaye artırımından sağlanacak fonun tamamı Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş. tarafından finansal borç ödemesinde kullanılacaktır.

Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri “AL”, Nötr): THY, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dhabi ve Dubai’nin ardından haftanın her günü karşılıklı uçacağı Sharjah’a tarifeli seferler başlattı. Sharjah, THY’nin uçuş ağına eklediği 307. destinasyon oldu.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler
www.ziraatyatirim.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kaapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.