Ana Sayfa ŞİRKET HABERLERİ Tüpraş, İstanbul Havaalanı’na Jet Yakıtı Satışı Yapacak

Tüpraş, İstanbul Havaalanı’na Jet Yakıtı Satışı Yapacak

68
Paylaş

Tüpraş’ın İstanbul Havaalanı’na 5 Yıl süreyle yıllık 1,8 milyon ton jet yakıtı satışına hak kazandığı bildirildi, bu kapsamda satışlara başlandı

Tüpraş’ın (TUPRS) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

İGA İstanbul Havalimanı Akaryakıt Hizmetleri A.Ş. tarafından düzenelen ihale neticesinde, Tüpraş’ın İstanbul Havaalanı’na 5 Yıl süreyle yıllık 1,8 milyon ton jet yakıtı satışına hak kazandığı tarafımıza bildirilmiş olup, bu kapsamda satışlara başlanmıştır.

Bu açıklamaya konu işlemlere ilişkin olarak, Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 13 Şubat 2018 tarih ve 05 sayılı kararı ile verdiği yetkiye istinaden Genel Müdürlük tarafından 31 Mayıs 2018 tarihinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında, içsel bilginin açıklanmasının karşı taraf ile anlaşılmasına kadar ertelenmesine karar verilmiştir. Söz konusu erteleme kararı, sürecin olumsuz etkilenmemesi, Şirketimizin yasal haklarının, rekabet ve pazarlık güçlerinin korunması amaçlarıyla alınmıştır. Erteleme sebebinin ortadan kalkması ile birlikte işbu açıklama yapılmıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/756383