Anasayfa»GÜNDEM»ABD Başkanı Trump’ın Azledilmesi Olasılığı Düşük

ABD Başkanı Trump’ın Azledilmesi Olasılığı Düşük

Uluslararası yatırım bankası Nomura, yayınladığı raporda ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden alınması zor değerlendirmesinde bulundu.

Nomura, yayımladığı bir raporda ABD Başkanı Donald Trump’ın kısa bir süre içinde görevden alınma ihtimalinin düşük olduğunu ancak mevcut siyasi karışıklığın, büyüme gündemini raydan çıkaracağını bildirdi.

Trump yatırımcıları endişelendiren bir dizi skandala karıştı. Dow Jones sanayi endeksi, Trump’ın eski FBI direktörü James  Comey’den eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’e yönelik bir soruşturmayı sona erdirmesini istemesinin ardından, 370 puan kaybederek geçen yıl Eylül ayından bu yana en kötü seviyesini gördüğü ifade edildi.

Bu gelişmelerle görevden alma olasılığını gündeme getirdiğini belirten Nomura, bunun hala uzak bir ihtimal olarak göründüğünü dile getirdi.

Nomura, “Trump’ı görevden almak için Senato’da 3’te 2 çoğunluğu sağlamak gerekiyor. Kendi başkanlarını görevden almaya karar veren Cumhuriyetçilerin şansı düşük gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

 

Cevap yaz

Eposta adresiniz gizlenecek