Anasayfa»GÜNDEM»Katmerciler’de İsmail Katmerci MKK’ya Başvurdu

Katmerciler’de İsmail Katmerci MKK’ya Başvurdu

Katmerciler, hakim hissedar İsmail Kahveci'nin yaptığı MKK başvurusu hakkında bilgilendirmede bulundu

Katmerciler’in (KATMR) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır;

Şirketimiz hakim hissedarı Sn.İsmail Katmerci sahibi bulunduğu paylardan 6.000.000 TL Nominal bedelli paylar için MKK ya işlem gören tipe dönüşmesi için başvuruda bulunmuştur. Başvuru Sn.İsmail Katmerci’nin BİST Ana Pazarında Sermaye Piyasası Kurulu’ nca verilen bir yıllık iznin bitmesi nedeniyle bu aşamada herhangi bir pay satışı amacı taşımamaktadır. MKK’ya yapılan işlem görme tipine çevirme başvurusu Şirketimizin ve/veya hakim hissedarımızın ileride kullanabileceği kredi vb. finansal kaynaklara erişimde teminat vb. alanlarda uygun bir şekilde kullanabilme amacı taşımaktadır.

Diğer taraftan yukarıda atıf yapıldığı üzere Şirketimiz hakim hissedarı Sn. İsmail Katmerci’nin Şirket çıkarılmış sermayesinde sahip olduğu 6.000.000 TL Nominal değerli payların Bist Ana pazarda bir yıl içerisinde satışına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulundan alınan izin süresi sona ermiştir. Hakim hissedarımız ileride herhangi bir pay satışı planlaması halinde mevzuatın gerekleri aynı şekilde yerine getirilecek olup konuya ilişkin ilanlar yine KAP aracılığı ile sayın ortaklarımız ve kamuoyuna duyurulacaktır.

 

Cevap yaz

Eposta adresiniz gizlenecek